Results:
50cc Oil Inj. 4-8: 1.Bailey Kroone (KTM); 2.Garrett Strong (KTM); 3.Nathan Schlegel (Yam); 4.Tanner Walczak (KTM); 5.Jeret Corty (KTM); 6.Joshua Crowley (KTM); 7.Adrian Bearhart (Yam); 8.Justin Malean (COB);
50cc Multispeed 4-8: 1.Sarah Corcoran (KTM); 2.Antonio Burton (Hon);
50cc Chain 4-6: 1.Garrett Strong (KTM);
50cc Chain 7-8: 1.Tayva Strom (KTM); 2.Liam Strong (KTM); 3.Alex Spizman (KTM); 4.Parker Hyde (KTM); 5.Justin Evans (KTM); 6.Jacqueline Riess (KTM); 7.Nicholas Haut (KTM); 8.Brandon Malean (KTM);
65cc 7-9: 1.Matthew Mausolf (Kaw); 2.Clifford Benjamin (Kaw); 3.Damon Bearhart (Suz); 4.Clayton Bonnicksen (Kaw);
65cc 10-11: 1.Eric Anderson (KTM); 2.Keenan Strom (KTM); 3.Chris Sundsvold (Suz); 4.Mark Stoner (Kaw);
85cc 7-11: 1.Riley Kroone (Kaw); 2.Aaron Rouse (Kaw); 3.Zach Wellman (Kaw); 4.Keenan Strom (Suz);
85cc 9-12: 1.Shane Rhode (KTM); 2.Zach Wellman (Kaw); 3.Aaron Rouse (Kaw); 4.Riley Kroone (Kaw); 5.Boden Smetana (Suz); 6.Jared Torgerson (Yam);
85cc 12-15: 1.Dalton Carlson (Kaw); 2.Alex Peper (Yam); 3.Dustin Carlson (Suz); 4.Shane Rhode (KTM); 5.Taylor Leuthner (Yam); 6.Matt Brisbois (Yam); 7.Damon Medek (Yam); 8.Zack Berg (Suz);
Super-Mini 12-15: 1.Alex Peper (Yam); 2.Dalton Carlson (Kaw); 3.Dustin Carlson (Suz); 4.Jeremy Ledin (KTM); 5.Shane Rhode (KTM); 6.Chad Noaeill (Suz); 7.Cody Belanger (Suz); 8.Zack Berg (Suz);
125 Junior 12-15: 1.Alex Peper (Yam); 2.Taylor Leuthner (Yam); 3.Zachary Shermer (Suz); 4.Cody Stadin (Hon);
125 A: 1.Bruce Dehn (Kaw); 2.Scott Jendro (Kaw); 3.Kyle Dehn (Kaw); 4.James Easler (Yam); 5.James Lorr (Yam); 6.Nathan Rosso (Yam); 7.Thomas Miller (Hon); 8.Steven Lorr (Yam);
125 B: 1.Jamie Ledin (Yam); 2.Ryan Enerson (Hon); 3.Mike Mikrot (Hon); 4.Brandon Schlegel (Yam); 5.Bryce Bernloehr (Hon); 6.Craig Torgerson (Yam); 7.Travis Amiot (Kaw); 8.Kenny Laplante (Hon);
125 C: 1.Brian Garvey (Kaw); 2.Scott Hongos (Kaw); 3.Kyle Hoffmann (Kaw); 4.Zach Quigley (Kaw); 5.Robert Weidema (Hon); 6.Jake Matuseski (Hon); 7.Jake Dragseth (Hon); 8.Jake Yahrmatt (Hon);
250/Open A: 1.Scott Jendro (Kaw); 2.Bruce Dehn (Kaw); 3.Eric Kowalik (Kaw); 4.Bill Medek (Yam); 5.James Easler (Yam); 6.Chad Koenig (Kaw); 7.Chad Johnson (Yam); 8.Sheldon Fratzke (Suz);
250/Open B: 1.Ryan Enerson (Hon); 2.Tyler Zelazny (Kaw); 3.Matt Bristow (Kaw); 4.Mike Mikrot (Hon); 5.Jamie Ledin (Yam); 6.Justin Drum (Yam); 7.Jeremy Schwietz (Yam); 8.Steve Udeen (Hon);
250/Open C: 1.Casey Lajoie (Hon); 2.Kyle Erickson (Yam); 3.Chad Noaeill (Hon); 4.Jacob Hillesheim (Suz); 5.Nick Hughes (Suz); 6.Jacob Leclair (Yam); 7.Shawn Marten (Hon); 8.Lee Gardener (Kaw);
16/24 A: 1.Scott Jendro (Kaw); 2.Chad Koenig (Kaw); 3.Steven Lorr (Yam); 4.James Lorr (Yam); 5.Luke Mattilla (Yam);
16/24 B: 1.Brandon Schlegel (Yam); 2.Benjamin Kleven (Yam); 3.Justin Collins (Hon); 4.Bryce Bernloehr (Hon); 5.Brian Uebel (Suz); 6.Jeff Vetos (Kaw); 7.Kenny Laplante (Hon); 8.Dana Yacuk (Suz);
16/24 C: 1.Brian Garvey (Kaw); 2.Jacob Leclair (Yam); 3.Kyle Erickson (Yam); 4.Chris Janzig (Yam); 5.Dj Keeler (Hon); 6.Lee Gardener (Kaw); 7.Lonni Gardner (Suz);
25+ A: 1.Eric Kowalik (Kaw); 2.Bill Medek (Yam); 3.Lee Erickson (Yam); 4.Rick Amatuzio (Hon); 5.Charles Forrest (Hon); 6.Kyle Love (Suz); 7.Chad Johnson (Yam); 8.Sheldon Fratzke (Suz);
25+ B: 1.Jon Culver (Yam); 2.Jeremy Schwietz (Yam); 3.Justin Drum (Yam); 4.Brandon Lang (Suz); 5.Taylor Curry (Hon); 6.Kevin Dennison (Hon); 7.Dave Dirkman (Hon); 8.Karl Bloomquist (Kaw);
25+ C: 1.Casey Lajoie (Hon);
30+ A: 1.Lee Erickson (Yam); 2.Rick Amatuzio (Hon); 3.Kyle Love (Suz); 4.Ray Schlegel (Kaw); 5.Craig Janzig (Hon); 6.Brad Bromenschenkel (Hon); 7.Jeremie Reinhart (Hon); 8.Eric Garvey (Hon);
30+ B: 1.Jon Culver (Yam); 2.David Lawry (Yam); 3.Rob Murphy (Hon); 4.Jim Nelson (Hon); 5.Paul Ruprecht (Hon); 6.Ross Bjorlin (Hon); 7.Dave Dirkman (Hon);
30+ C: 1.Mark Brunsberg (Hon); 2.Michael Murphy (Hon); 3.Tony Rea (Suz); 4.Craig Schlegel (Hon); 5.Shawn Marten (Hon); 6.Rick Feckers (Hon);
40+ A: 1.Donald Bonnicksen (Kaw); 2.Craig Janzig (Hon); 3.Kevin Schlegel (Kaw); 4.David Spizman (Hon); 5.Tim Bernloehr (Suz); 6.Tom Peterson (Yam); 7.Daniel Lewis (Yam); 8.Jerry Dillon (Yam);
40+ B: 1.Gary Smetana (Hon); 2.Randy Smith (Yam); 3.Bob Housh (Yam); 4.Paul Spears (Hon); 5.Bob Chase (Yam); 6.Mark Nelson (Yam); 7.Patrick Duffy (Yam);
40+ C: 1.Robert Zewers (Yam); 2.Dennis Bohnen (Hon); 3.Joe Novak (Hon);
45+ A: 1.Jerry Dillon (Yam);
45+: 1.Gary Smetana (Hon); 2.Tim Kight (Hon); 3.Patrick Duffy (Yam); 4.Danny Buckwalter (Yam);
50+: 1.Steve Tinguold (Hon);
Women: 1.Kendi Tibboel (Yam); 2.Erin Laschinger (Hon);
Girls 9-13: 1.Cassie Holcomb (Yam);
The MXBob writing crew is sponsored by
|